Умният трик на Птицевъдството, който никой не обсъжда

Умният трик на Птицевъдството, който никой не обсъжда

Умният трик на Птицевъдството, който никой не обсъжда

Blog Article

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

От заразената ферма не се изнасят яйца за инкубиране и не се изнасят птици за развъдни цели.

). През това време се подобряват хигиената и храненето и се дават периодично добавки от антибиотици.

Гъсоците трябва да се хранят много добре, за да бъдат активни и плодовити, което осигурява по-висока оплодяемост на яйцата. Структурата на стадата също трябва да бъде правилно определена, за да не се изтощават гъсоците, което води до намаляване оплодяемостта на яйцата.

Ако заболяването е обхванало голям процент от птиците и лечението е безрезултатно, може да се премине към ликвидирането на стадото и след основно почистване и дезинфекция да се настанят здрави пилета.

Иван Калчев: Държавата трябва да направи така, че ние да бъдем конкурентни на другите европейски държави, защото към момента не смеПтицевъдите очакват извънредно подпомагане за сектора

Лечение. Няма специфични лечебни средства. Болните птици се поставят при добри хигиенни условия, а към дажбата им се добавя богата с витамин А храна: зелена люцерна (или детелина), моркови, брашно от витаминозно сено, витаминно-антибиотични минерални премикси и др.

Движението на цената при царевицата в САЩ също е чувствително нагоре Цената ФОБ на хлебната пшеница в Чикаго отскочи сериозно с плюс...

Родиха се първите две бебета с подкрепата на кампанията на Български обединени...

Галина Пейчева: За постигането на еко целите е нужна нова сделка и голяма реформа на Птицевъдство ОСП

Колко е платило МЗХ по договори с две фирми за гориво и отопление?

) чума по птиците. Почти по същото време в Англия е изолиран вирусът, който е диференциран от вируса на класическата чума. Болестта е била наречена атипична чума (псевдочума).

Приятно четене и до нови срещи на страниците на нашето птицевъдно списание!

Агротема: Сектор “Птицевъдство” – на фокус в земеделската комисия в НС

Report this page